DSC 3763

Pouť sv. Anny

Pondělí, 25 Červenec 2016 00:00
den Letošní pouť sv. Anny byla připravována opět jako součást udržitelnosti projektu Zachovajme tradicie našich predkov. Členky a členové dobrovolného sboru hasičů po dlouhé a složité diskusi zvolili datum konání pouti na sobotu 24.7., na neděli bylo připraveno konání mše u kapličky v Ostratě.

Program sobotního výletu byl po loňské dobré zkušenosti zahájen sportovním odpolednem pro děti, obec s hasiči zajistila kolotoč, skákací hrad, trampolínu, malování na obličej, střelnici a koně k projížďkám v sedle. Počasí bylo jako na objednávku, takže očekávání dobré návštěvy bylo na místě. 94 platících hostů nebylo naplněním očekávání, ale přítomné děti i dospělí si o to více užili nabízených atrakcí a nabízených služeb. Na nízký zájem občanů Ostraty si asi nezvykneme, ale ani nás to neodradí od pokračování v organizování dalších setkání. Bohužel se s obdobným problémem potýkají i v jiných obcích, není to fenomén jen Ostratský. Snad se to jednou změní.

Ale přeci jen na pouti bylo něco, co pochybnosti o návštěvnosti trochu potlačilo: hojná účast na mši svaté konané v neděli v 8,45 h u kapličky. Ovšem to už je jiná kapitola.


Miroslav Gargulák, starosta

 
free pokerfree poker